طرز تهیه شیره خرما

✅طرز تهیه شیره خرما

♦️ابتدا خرماها را بشویید و سپس آن ها را از وسط نصف کنید و هسته های خرما را جدا کنید سپس در درون قابلمه ای مناسب خرماها را به همراه آب جوش بریزید و اجازه دهید تا خرماها به مدت ۳۰ دقیقه در درون آب جوش بمانند سپس بعد از مدت زمان ذکر شده قابلمه را بر روی حرارت گاز قرار دهید و اجازه دهید تا آب به دمای جوش برسد بعد از اینکه آب به دمای جوش رسید شعله گاز را کم کنید و اجازه دهید تا خرماها به مدت ۵ دقیقه دیگر نیز بجوشند و نرم شوند توجه داشته باشید که پخت خرما را باید تا زمانی ادامه دهید که خرماها کاملا نرم شوند سپس قابلمه را از روی حرارت گاز بردارید و اجازه دهید خرماها به مدت ۳۰ دقیقه دیگر نیز در درون همان آب باقی بمانند.
سپس خرماها را در درون صافی بریزید و با کمک دست خرماها را آرام آرام فشار دهید تا شیره خرما جدا شود و از صافی خارج شود توجه داشته باشید که نباید گوشت و پوست خرما از صافی رد شود.
در مرحله بعدی طرز تهیه شیره خرما دوباره شیره صاف شده خرما را بر روی حرارت گاز قرار دهید تا شیره بجوشد و غلیظ شود شیره خرما را باید مدام هم بزنید تا ته نگیرد و نسوزد.

💫نکات طلایی برای تهیه شیره خرما:

در طرز تهیه شیره خرما بهتر است از خرماهای شیره دار استفاده کنید.
توجه داشته باشید که غلظت شیره خرما نباید کم باشد زیرا زود کپک می زند.
شیره خرما را می توانید در جای خشک و خنک و در درون ظرف در بسته به مدت ۱ سال نگهداری کنید.
اگر از خرمای خشک برای درست کردن شیره خرما استفاده کنید به مدت زمان طولانی تری برای پخت خرما نیازمند هستید.

✨شیره خرما دارای همان خواص خرما است و این شیره خوشمزه دارای فسفر و آهن است که مصرف آن در وعده صبحانه باعث فعال شدن سلول های عصبی و پیشگیری از کم خونی می شود. شیره خرما همچنین برای تسکین درد های رماتیسمی و امراض وریدی و شریانی مفید است.

→ خواندن مطلب قبلی

درمان گلو درد در طب اسلامی

خواندن مطلب بعدی ←

روش انجام حجامت اسلامی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *